Úvod » Články ze zápasů

1. kolo Les Miserables - Tatra 04 3:1 (1:0)

publikováno 09.09.2014 (aktualizováno 04.10.2016)

8.9.2016

Fotbalisté Tatry 04 se po dvouměsíční intenzivní letní přípravě v náročných podmínkách povětšinou domácího až rodinného prostředí dne 8. 9. 2016 na hřišti Mikulovala scházejí k prvnímu zápasu druhé ligy hanspaulské proti též ambicemi nabitému týmu Les Miserables. Tým Tatry 04 se schází ve velmi pěkné sestavě, a to  vrbi, Ivouš, Pojky, Peši, Tom20, KubaV, štěpňa, Martin603GG, cimbi, Pařez, přeskok, kladina a Hrazda, čímž již na začástku sezóny dáva jasně najevo, že rozhodně v docházce se může měřit s libovolným soupeřem. Nicméně, samotný průběh utkání byl přece jenom od prvních minut v režii týmu Les Miserables, tým Tatry 04 ovšem v defenzivní činnosti odváděl poctivou práci a tým domácích se dlouho do vyložené šance dostat nemohl. Navíc z pevně sevřeného defenzivního bloku pod pomyslnou taktovkou dobře hrajícího Vladimíra Pešaty dokázala Tatra 04 z rychlých i pomalejších "brejkových" situací obranu Les Miserables několikrát patřičně prověřit. Leč bez gólového završení. Nicméně, týmu Les Miserables nelze upřít to, že míč jim přece jenom lépe "držel" na kopačkách, a dle již léty prověřeného pořekadla "kdo hledá, najde", dokázal po několika nešťasných odrazech v 18. minutě utkání "propasírovat" míč za záda doposud chytajícího Ing. Martina Miky. Pojetí hry obou týmů se i po inkasované/vstřelené brance výrazným způsobem nezměnilo, tedy poločas skončil ještě pro Tatru 04 relativně hratelným výsledkem 1:0. Kdo čekal, že ve druhé polovině utkání Tatra 04 zatopí pod svým "atomovým" kotlem, musel být zklamán, Tatra 04 ve druhém poločasu spíše připomínala červenou tříválcovou Fabii 1.2 HTP s jedním nefunkčním válcem a v 38. minutě zaslouženě inkasovala druhou branku. 2:0. Tatra 04 evidentně potřebalovala stimul, který by ještě dokázel "rozhýbat" doposud spíše jednostranně vedene utkání. Pro Tatru 04 je již typické, že v těchto chvílích nahrazuje brankáře Martina Miku, který se stejně "šetřil" až na třetí kolo soutěže, doposud v útoku hrajícím univerzál "Atomovým Tomem". A i v tomto případě Tatra 04 ještě měla co říct. Ačkoliv Tatra 04 byla 50 minut utkání dá se říct v absolutní defenzivě, dokázale se šestým hráčem v poli udržet balón na svých kopačkách, a  začít i vážně ohrožovat brankáře domácích. Tomáš Sloup, s jemností jemu vlastní, dokázal přesnými a tvrdými střelami z větší vzdálenosti udržovat obranu domácích pod neustýlým tlakem. Tatra 04 začala vyhrávat osobní souboje, kombinovat, dobře se pohybovat v prostoru (někteří v prostoru i času), no prostě začala hrát fotbal a v kombinace s "brutálními kopy" Tomáše Sloupa začala dominovat hře. V 53. minutě utkání se Tatra 04 prosadila i gólově, a to když jeden ze "závarů" před brankou domácích dokázal využít Vladimír Pešata. 2:1. Tatra ovšem chtěla vyrovnat. I v dalších minutách utkání držela "otěže" hry ve svých rukou, a ještě se ji podařilo branku domácích několikrát ohrozit, nicméně, po nešťastné ztrátě balónu na půlce se Les Miserables podařilo v 60 minutě do odkryté branky domácímu týmu skórovat, 3:1, čímž zápas de facto ukončili.  Na závěr lze konstatovat, že přece jen vyhrál lepší tým, avšak úkol daný managementem týmu Tatra 04 zní jasně, a to 4 kolo = 4 body, což věřím, že s příkladným nasazením dokáže tým Tatra 04 splnit. Tatra ve vlasech!!!